«نحنُ اقرب الیه من حبل الورید»

نظرات شخصی وگاه و بیگاه سیدعلی ال احمد به عنوان یک مرد شیعه مهندس صنایع و اقتصاد تجارت الکترونیکی

گزارشی مختصر از عید نوروز
ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱٥   کلمات کلیدی: شمال ،عید نوروز 88 ،متل عسل

سلام

اول این عکس را ببینین که از بالای پشت بام در مشهد گرفتم در لحظه سال تحویل. این ورودی باب الجواد می باشد. تمام خیابان های اطراف هم همینجور جمعیت بود. به عبارتی شاید 2 تا 3 میلیون جمعیت توی اون منطقه جمع شده بودند.

tahvil e saal

روز قبل از سال تحویل خانواده رو برای شام در فست فود بوف مهمان کردم! البته خیلی تعجب نکنیدچشمک چون همشهری بابت عیدی به ما 2 تا قبض 10 هزارتومانی داده بود. منم حساب کردم که معمولاً خرج بیرون رفتن ما حدود همین 20 تا 30 هزار تومان می شود. پس با خانواده پدری خودم و خانواده ام رفتیم مجتمع تجاری الماس شرق در بیرون از شهر مشهد. اما کلی رکب خوردیم! چون اولاً غذاش بد بود، دوماً 48 تومان هزینه ما شد که یعنی علاوه بر آن دو قبض، به اندازه یک فست فود خوب مثل پیتزا پیتزا ی مشهد هم مایه داده بودم!!

بوف مشهد

ما هر سال هفته دوم عید را با جمعی از دوستان و فک و فامیل نسبتاً دور میریم شمال. اونم هر سال یک متل مشخص در یک شهر مشخص یعنی متل عسل در بابلسر. اگر چه مدیریت متل چندان به بازسازی هتل و اصلاح اتاق ها و سوییت ها نمی رسد و هر سال اوضاع اتاق ها بدتر می شود! ولی هر سال کمیت آن را افزایش می دهد. اتاق های جدید، سالن بیلیارد، استخر بزرگ و ...

ما اینجا در تمام وعده ها نماز جماعت داریم . حتی نماز صبح! البته من که همیشه فرادا می خوندم ولی صبح ها حداقل ٢٠ نفر نماز جماعت بودند. البته غیر از این برنامه های هیئتی هم همیشه برقرار است. البته باید کنار این اضافه کنم تا چند سال قبل که جوان های این اکیپ همه مجرد بودند در کنار این برنامه های مذهبی گاهی بزن و بکوب هم برقرار می شد که با تاهل دوستان همه شلوغی ها غلاف شد!

اینم یه تصویر زیبا از غروب خورشید در بابلسر:

غروب

 

روز 11 فروردین قرار بود که برگردیم تهران که آن بارندگی شدید شد و راه ها بسته شد. ما هم برعکس دیگر اقوام از خدا خواسته یک روز دیگر هم ماندیم. آنهایی که راه افتادند تا برسند خانه نزدیک 12 ساعت در راه بودند. بجاش ما رفتیم سینما و فیلم اخراجی های 2 را دیدیم و کلی هم خندیدیم. به ده نمکی بابت این پیشرفتش تبریک می گم و فکر می کنم داره روند روبه رشدی رو نشون می ده.اگه نرفتین شما هم برید. دیدنش در سینما بیشتر از دیدنش در منزل حال می دهد مخصوصاً اگر شنبه و نیم بها باشه زبان

 

یا حق

 


 
دهه چهارم انقلاب: دهه پیشرفت و عدالت اسلامی
ساعت ٧:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱   کلمات کلیدی: مشهد ،ره بر

امروز مشهد سخنرانی آقای خامنه ای را شنیدم. برام خیلی جالب بود. اینکه این آدم به دور از هیاهو های سیاسیون نقش رهبری خودش را انجام می ده. خوب مگه ره بر یعنی چی؟ ره بر یعنی اینکه بجای توجه صرف به مشکلات نزدیک، برای آینده فکر اساسی کند. به جای تاکتیک به دنبال استراتژی کلان باشد. البته هرگاه احساس کند اتفاق خیلی غلطی پیش آمده در سطح تاکتیک هم اعلام موضع می کند.

خیلی وقت ها فکر می کنم اگر کس دیگری ره بر شده بود چه اتفاقی برای این جامعه می افتاد؟ مثلاً آقای منتظری؟ یا آقای هاشمی؟ یا آقای گلپایگانی؟ یا شورای راه بری؟

نتیجه ای که گرفتم این بود که در اون شرایط وضعمون از اینی که الآن هست بهتر نبود! نظر شما چیه؟

البته اینکه اگه اصلاً ولایت فقیه نبود چه اتفاقی می افتاد هم بحث دیگری است. تصور کنید احمدی نژاد بود و رهبری نبود!! یا بنی صدر بود و امام نبود!! البته منظورم این نیست که این دو تا یکی هستند. ولی هر دو تند رو و بحران ساز هستند. البته فکر دیگری هم می توان داشت که در ایران یک جمهوری غیر اسلامی برقرار باشد. بدون رهبری، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت. و رییس جمهوری که با رای مردم می آید و می تواند مجلس را منحل کند و ...

به نظرم هر سیستمی ایراداتی دارد. از نظر من همین سیستم فعلی یکی از بهترین سیستم هاست. ما باید زیر سیستم های آن را کارا و در جهت پیشرفت و عدالت تعریف کنیم.

پ.ن: اگر در سال پیش رو یک جنگ از نوع جنگ ٣٣ روزه لبنان در پیش داشته باشیم، شما چه می کنید؟

 

یا حق