«نحنُ اقرب الیه من حبل الورید»

نظرات شخصی وگاه و بیگاه سیدعلی ال احمد به عنوان یک مرد شیعه مهندس صنایع و اقتصاد تجارت الکترونیکی

گزارش مستقیم از کافی نت جلوی حرم امام رضا
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٢٩   کلمات کلیدی: مشهد

سلام

پریروز با یه ماشین فولکس استیشن اومدیم مشهد. حالا هم اومدم سر کوچه تو کافی نت سر بازار سر شور. ساعتی ٨٠٠ تومن ناقابل!

اینجا هیچ خبری از درس و دانشگاه و کار و این حرفا نیست. حتی از مجله های همشهری هم خبری نیست. فقط کتاب و فیلم تو لپ تاپ!

الآن اومدم نامه انصراف خاتمی و بیانیه های دیگه رو خوندم. دارم به این فکر می کنم که خدا کنه کروبی و میرحسین اعتلاف نکنن تا فضا کاملاً دو قطبی نشه. بنظرم رای طرفدارای کروبی بیشتر از اینکه به صندوق میرحسین بره، میره سمت احمدی نژاد. امیدوارم با عدم اعتلاف این دو تا یه اصولگرای معتدل هم بیاد به عرصه. کلاً انتخابات عجیبیه! کلّی برام جالبه.

من ایدم اینه که یک نفر بیاد که ایران رو به عزت برسونه! اصلاً طرفدار براندازی این نظام نیستم. اعتقادم اینه که این ساختار با همین ولایت فقیه بهترین ساختار برای رسیدن کشور به توسعه در عین حفظ استقلاله. بزرگترین مشکل مملکت ما از نظر من نبود سیستم های کنترل عملکرد (مالی و اجرایی، میزان کارایی و اثربخشی) از یکطرف و عدم شفاف سازی در دولته. این رو همه جا میشه دید. مثلاً بیشتر تو قوه قضاییه، شرکتهای دولت ساخته، موسسات فرهنگی و ...

از نظر من آی تی یکی از زیرساخت هاییه که به برطرف کردن هر دو مشکل به شدت کمک می کنه. ولی متاسفانه دولت فعلی نه توانایی بکارگیری اون رو داره و نه فهم اهمیت این زیر ساخت رو. به نظرم تو سیاستمداران فعلی قالیباف بیشتر از بقیه این رو می فهمد.

نکته مهم دیگه اینه که جامعه ما به آرامش نیاز داره. هر کسی که میاد اینو نباید فراموش کنه. آرامشی که مردم مدام در اضطراب نباشن. دیشب بخشی از مصاحبه باراک اوباما با فاکس نیوز رو قبل از انتخاباتشون دیدم. اونجا مجری صهیونیست برنامه از اوباما پرسید دشمنان فعلی آمریکا رو نام ببرد. او هم فقط القائده و طالبان رو گفت و هیچ حرفی از ایران و حزب الله نزد. مجری هی اصرار کرد که ایران رو جا انداختی! اون هم گفت که اتفاقاً ایران یکی از دوستان عمده ما است major friend . کلی هم از فرق شیعه و سنی گفت و اینکه بیشتر مشکلات ما با سنی ها بوده و نه با شیعه ها!!!!!!!! من که کلاً کف کرده بودم. البته رفتار الانش خیلی فرق می کنه که نشون میده اون شورای سیاستگذاری آمریکا افراد رو بازیچه می کنه. حالا می خواد یه آدم روشن مثل اوباما باشه یا یه آدم احمق مثل بوش!!!

پ.ن: ارزو می کنم که هممون زیر سایه آقا علی بن موسی الرضا باشیم و عاقبتمون ختم بخیر باشه.

 

یا حق