«نحنُ اقرب الیه من حبل الورید»

نظرات شخصی وگاه و بیگاه سیدعلی ال احمد به عنوان یک مرد شیعه مهندس صنایع و اقتصاد تجارت الکترونیکی

دهه چهارم انقلاب: دهه پیشرفت و عدالت اسلامی
ساعت ٧:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱   کلمات کلیدی: مشهد ،ره بر

امروز مشهد سخنرانی آقای خامنه ای را شنیدم. برام خیلی جالب بود. اینکه این آدم به دور از هیاهو های سیاسیون نقش رهبری خودش را انجام می ده. خوب مگه ره بر یعنی چی؟ ره بر یعنی اینکه بجای توجه صرف به مشکلات نزدیک، برای آینده فکر اساسی کند. به جای تاکتیک به دنبال استراتژی کلان باشد. البته هرگاه احساس کند اتفاق خیلی غلطی پیش آمده در سطح تاکتیک هم اعلام موضع می کند.

خیلی وقت ها فکر می کنم اگر کس دیگری ره بر شده بود چه اتفاقی برای این جامعه می افتاد؟ مثلاً آقای منتظری؟ یا آقای هاشمی؟ یا آقای گلپایگانی؟ یا شورای راه بری؟

نتیجه ای که گرفتم این بود که در اون شرایط وضعمون از اینی که الآن هست بهتر نبود! نظر شما چیه؟

البته اینکه اگه اصلاً ولایت فقیه نبود چه اتفاقی می افتاد هم بحث دیگری است. تصور کنید احمدی نژاد بود و رهبری نبود!! یا بنی صدر بود و امام نبود!! البته منظورم این نیست که این دو تا یکی هستند. ولی هر دو تند رو و بحران ساز هستند. البته فکر دیگری هم می توان داشت که در ایران یک جمهوری غیر اسلامی برقرار باشد. بدون رهبری، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت. و رییس جمهوری که با رای مردم می آید و می تواند مجلس را منحل کند و ...

به نظرم هر سیستمی ایراداتی دارد. از نظر من همین سیستم فعلی یکی از بهترین سیستم هاست. ما باید زیر سیستم های آن را کارا و در جهت پیشرفت و عدالت تعریف کنیم.

پ.ن: اگر در سال پیش رو یک جنگ از نوع جنگ ٣٣ روزه لبنان در پیش داشته باشیم، شما چه می کنید؟

 

یا حق