«نحنُ اقرب الیه من حبل الورید»

نظرات شخصی وگاه و بیگاه سیدعلی ال احمد به عنوان یک مرد شیعه مهندس صنایع و اقتصاد تجارت الکترونیکی

گزارشی مختصر از عید نوروز
ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱٥   کلمات کلیدی: شمال ،عید نوروز 88 ،متل عسل

سلام

اول این عکس را ببینین که از بالای پشت بام در مشهد گرفتم در لحظه سال تحویل. این ورودی باب الجواد می باشد. تمام خیابان های اطراف هم همینجور جمعیت بود. به عبارتی شاید 2 تا 3 میلیون جمعیت توی اون منطقه جمع شده بودند.

tahvil e saal

روز قبل از سال تحویل خانواده رو برای شام در فست فود بوف مهمان کردم! البته خیلی تعجب نکنیدچشمک چون همشهری بابت عیدی به ما 2 تا قبض 10 هزارتومانی داده بود. منم حساب کردم که معمولاً خرج بیرون رفتن ما حدود همین 20 تا 30 هزار تومان می شود. پس با خانواده پدری خودم و خانواده ام رفتیم مجتمع تجاری الماس شرق در بیرون از شهر مشهد. اما کلی رکب خوردیم! چون اولاً غذاش بد بود، دوماً 48 تومان هزینه ما شد که یعنی علاوه بر آن دو قبض، به اندازه یک فست فود خوب مثل پیتزا پیتزا ی مشهد هم مایه داده بودم!!

بوف مشهد

ما هر سال هفته دوم عید را با جمعی از دوستان و فک و فامیل نسبتاً دور میریم شمال. اونم هر سال یک متل مشخص در یک شهر مشخص یعنی متل عسل در بابلسر. اگر چه مدیریت متل چندان به بازسازی هتل و اصلاح اتاق ها و سوییت ها نمی رسد و هر سال اوضاع اتاق ها بدتر می شود! ولی هر سال کمیت آن را افزایش می دهد. اتاق های جدید، سالن بیلیارد، استخر بزرگ و ...

ما اینجا در تمام وعده ها نماز جماعت داریم . حتی نماز صبح! البته من که همیشه فرادا می خوندم ولی صبح ها حداقل ٢٠ نفر نماز جماعت بودند. البته غیر از این برنامه های هیئتی هم همیشه برقرار است. البته باید کنار این اضافه کنم تا چند سال قبل که جوان های این اکیپ همه مجرد بودند در کنار این برنامه های مذهبی گاهی بزن و بکوب هم برقرار می شد که با تاهل دوستان همه شلوغی ها غلاف شد!

اینم یه تصویر زیبا از غروب خورشید در بابلسر:

غروب

 

روز 11 فروردین قرار بود که برگردیم تهران که آن بارندگی شدید شد و راه ها بسته شد. ما هم برعکس دیگر اقوام از خدا خواسته یک روز دیگر هم ماندیم. آنهایی که راه افتادند تا برسند خانه نزدیک 12 ساعت در راه بودند. بجاش ما رفتیم سینما و فیلم اخراجی های 2 را دیدیم و کلی هم خندیدیم. به ده نمکی بابت این پیشرفتش تبریک می گم و فکر می کنم داره روند روبه رشدی رو نشون می ده.اگه نرفتین شما هم برید. دیدنش در سینما بیشتر از دیدنش در منزل حال می دهد مخصوصاً اگر شنبه و نیم بها باشه زبان

 

یا حق