«نحنُ اقرب الیه من حبل الورید»

نظرات شخصی وگاه و بیگاه سیدعلی ال احمد به عنوان یک مرد شیعه مهندس صنایع و اقتصاد تجارت الکترونیکی

عيدی عجيب
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۱/۳۱   کلمات کلیدی:

سلام

در عجبم از شدت علاقه ی خدا به بندگانش.

بعضی هارو وقتی می بینی هیچوقت احساس نمی کنی که اینا بنده ی خدا هستند.قاعدتاً بنده ی خودشونند....... بعضی ها رو که می بینی انگار یه خدایی رو می پرستند که فقط به درد بد بختی ها می خوره. مثلاً ما که داریم کنکور می دهیم خوب یه نمازم برا خدا بخونیم تا نمره مون خوب شه...... بعضی های دیگه خدایی رو که براشون تعریف کردن آنقدر با واقعیت فاصله داره که خیلی وقتا به راحتی از اون دست می کشند. خیلی ها مسلمونند ولی قران رو قبول ندارند ، نمی دونم اینا چه طوری می خواهند از اسلام فهم پیدا کنند.... قبول دارم که هممون یه جورایی ناقصیم ولی این هم فازی است. 100 که کامله امامای معصوم هستند. 0 که خالیه رو هم خدا میدونه.

 

 

یکی از عیدی های من امسال تو عید نوروز این بود....خدا در قرآن در سوره ی زمر آیه ی 52 می گوید : " قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم ، لا تقنطوا من رحمه الله ... "

یعنی :" به بندگانی از من که در دوری از من و گناه کردن زیاده روی کردند بگو که هیچگاه از رحمت من نا امید نشوید....."

میخواد بگه حتی اگه با من قهر هم هستی و به دستورات من عمل نمی کنی، باز هم هیچوقت از رحمت من نا امید نشو. چون نا امید شدن از رحمت خدا بزرگترین گناه ممکن است که یک انسان می تواند مر تکب شود.

شدت علاقه که می گفتم اینه........

 

این برای جاهلای اونطرف ، یه چیزی هم برای جاهلای این طرف....

در عزاداری ها که نگاه می کنی، انسانهای جاهل زیادی رو می بینی که بدون هیچ فکری به سر و سینه میزنند . افرادی که گاه فرق پرستیدن خدا و امام حسین یا حضرت ابوالفضل را نمی دانند. افرادی که دلیل گریه کردنشون رو نمی دونند. به قوله دکتر شریعتی ، گریه برای آنها هدف شده است. زندگی می کنند که در مجالس امام حسین شرکت کنند و گریه کنند ( پیر ها) .

همیشه برام سوال بود که آیا اینها از این عمل خود بهره ای می برند یا کاری عبث است؟ یارو که قمه میزنه این رو از کدام امام یاد گرفته؟ و.... تا اینکه این جریان را از یکی از بزرگان شنیدم.

"یکی از علما که سالها پیش در کربلا بوده خواب میبیند که در روز 12 محرم  دسته ی بنی اسد با همان حرکات خاص خود به سمت حرم امام حسین نزدیک می شود ولی در این دسته به جای انسان تعداد زیادی خر بوده اندکه پشت آنها خالی و لخت بوده، با همان شدت و حال دسته وارد حرم امام حسین میشود و وقتی که از در مقابل خارج می شدند( توقع داشتم آدم شده باشند) ...... همچنان خر بودند ، اما خرانی پالان به پشت ."این یعنی اینکه جاهلان سائل این در هم دست خالی بر نمی گردند. پس چه بهتر که ما بدنبال آدم شدن خود بگردیم و با از خدا بخواهیم.... الهی عرفنی نفسک