«نحنُ اقرب الیه من حبل الورید»

نظرات شخصی وگاه و بیگاه سیدعلی ال احمد به عنوان یک مرد شیعه مهندس صنایع و اقتصاد تجارت الکترونیکی

چهار كلمه حرف حساب ...... سلام
ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٢/٢٦   کلمات کلیدی:
 
 
توكل كن و به تكليف عمل كن، رضاي اورا به طلب، هرچه پيش آيد خوش آيد.
برادر شما عبدا... والي
 
 
پ ن 1: در عبارت بالا ترتيب بسيار مهم و كليديست. فقط همين ترتيب است كه اثربخشي بالايي براي كار منجر به سعادت ايجاد مي‌كند. اگر سالها به تك‌تك كلمات آن بينديشيم، باز مطالبي تازه و نو ما را عايد مي‌شود. اي‌كاش همچون مهري بر قلبمان اثر مي‌گذاشت.
پ ن 2: عبدالله والي در 8 اسفند 1327 در محلّه دولاب تهران چشم به جهان گشود. در دوران انقلاب، جهت ياري مقتداي خود ، امام خميني(ره) به جمع مبارزان بر عليه رژيم پيوست. پس از انقلاب به محض احساس نياز منطقه آشوب‌زده كردستان، به نيروهاي مخلص مستقر در منطقه مي‌پيوندد. سپس به جبهه رفته و در سال 61، شبي به طور اتفاقي با نام بشاگرد آشنا مي‌شود. (توسط حاج آقا ملكشاهي)
با سفري كه در قالب تيمي 35 نفره به اين منطقه صورت مي‌گيرد، با اين وادي آشناتر مي‌شود. شايد سخت ترين موقعيت براي او كه عاشق بود بوجود مي‌آيد، حضور در ميدان جنگ در برابر متجاوز و يا حضور در برابر فقر و عقب‌ماندگي فرهنگي و اجتماعي مردم بشاگرد. در دو راهي جبهه يا بشاگرد به اشاره مولي و رهبر خويش، بشاگرد را بر مي‌گزيند و اين آغازي است بر ماموريت بي‌پايان 23 ساله او ، كه در 8 ارديبهشت 1384، با آرميدن در قطعه 46-رديف 135-شماره 8 بهشت زهرا، به بي‌نهايت مي‌رسد.
پ ن 3: بشاگرد روستايي است در انتهايي‌ترين نقطه استان هرمزگان، هم مرز با كرمان و سيستان(اگه اشتباه نكنم) به طور اتفاقي پس از انقلاب كشف شد!!!!!!!!!!!!!!
معروف است افرادي كه براي اولين بار با خودرو از ميان كوهها و دره ها راه خودرا به آنجا باز كرده بودند، پس از انجام تحقيقات اوليه، در مراجعت به خودروي خود، با مقادير متنابهي علوفه تلمبار شده، كه تحفه كودكان بشاگردي براي مركبشان بوده، روبرو مي‌شوند.
شدت بدوي بودن مردمان اين روستا از ساده بودن(لباس‌ها، غذاها و ...) و عدم وجود وسايل زندگي و كار كاملاً مشهود بوده است.
احتمالاً به جهت تبعيد شدن و يا درگير شدن با حكومت سالها قبل بزرگان اين مردم به آن منطقه عزيمت كرده بودند و با جهان بيرون قطع رابطه بوجود آمده بوده.
پ ن 4: عظمت كار حاج عبدالله والي آنچنان است كه امروزه بشاگرد از وضعيت مطلوبي برخوردار است.
پ ن 4.5: بخشي از مطالب بالا را از كتاب اسطوره خدمت استخراج كردم.
پ ن 5: روحش شاد و يادش گرامي باد.
يا حق